Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu

Uluslararası Hastalar ve Yakınları

Türkiye’de tedavi ve sağlık hizmeti alma ile ilgili süreçleri kolaylaştırmak amacıyla Uluslararası Hasta Departmanımız çalışmaktadır. Tecrübeli ekibimiz yabancı uyruklu hastalar için gerek tedavi öncesi gerekse tedavi boyunca ve sonrasındaki süreçleri yönetmeyi ve kolaylaştırmayı kendilerine hedef edinmişlerdir.

Başvuru

Hasta ve yakınlarının ekibimiz ile iletişime geçtiği andan itibaren uzman ekibimiz hastaya ait ön bilgileri ve raporları değerlendirir. Uygun olan başvuruların bilgileri değerlendirme için uzman hekimlere danışılır. Eğer Doktorlar bu bilgilerle tanı koyar ve tedaviye karar verilirse, öngörülen tedavi süreçleriyle ilgili bilgiler en kısa zamanda hasta ve yakınlarına ulaştırılır. Bazı durumlarda daha detaylı bilgi almak amacıyla online görüşme yapılabilir.

Ülkeye geliş

Ekibimiz hastaları havaalanında karşılar ve onlara tüm süreç boyunca eşlik eder. Uluslararası hasta departmanı ücretsiz tercüme desteği vermektedir. Tercüme desteği hava alanından karşılaşma ile başlar. Tüm tedavi süreci boyunca devam eder. Hastalara daima bize ulaşabilecekleri resmi iletişim numaralarımız verilir. Tedavi tamamlanıp hastalar ülkelerine döndükten sonra sağlıkları aynı resmi iletişim hattı ile takip edilir.

Randevu

Doktor randevusunda hasta muayenesi ile birlikte mevcut sağlık dosyası incelenir. Gerekiyorsa başka radyolojik tetkikler ve laboratuvar tetkikleri yapılır. Ekibimiz hastane işlemleri ve tedavi süreci boyunca hasta ve yakınlarına eşlik eder.

Tedavi Kararı

Tanı konduktan sonra, hastalığa ve hastaya göre en uygun tedaviye karar verilir. Hasta ve ailesi bu aşamalarda doktorlarla birlikte karar ekibinin içinde yer alır. Bu şekilde hem hastalığı çok iyi anlar hem de tıbbi ekibe tedavi kararı aşamasında destek olur.

Tedavi süreci

Hastaya cerrahi tedavi yapılmasına karar verilirse ilk aşama, hastanın ameliyat öncesi genel sağlık durumunun detaylı incelenmesi ve ameliyat hazırlığıdır. Hasta danışmanları ve hemşireler, doktorlar ile beraber hazırlık aşamasını geçirirler.
Detaylı bir hazırlıktan sonra cerrahi ekip hastayı operasyona alır, hasta danışmanları ameliyathaneden aileyi bilgilendirmeye devam eder. Ameliyat sonrası hasta yakın takibe alınır. Tedaviyi yapan hekim hasta ve ailesine yüz yüze detaylı bilgi verilir.

Ülkeden Ayrılış ve Takip

Ekibimiz hastaları havaalanından yolcular. Hastalarda bulunan resmi iletişim numaralarımız, onların sağlığını ülkelerine döndükten sonra takip etmek ve iletişim içinde kalmak içindir.

Herşey-dahil sabit-fiyat paketleri

Ön değerlendirmede konan tanıya göre tedavi ile ilgili maliyet bilgisi çıkarılır ve hastaya “her şey dâhil ve sabit fiyat” paketi verilir. Hastanın muayene ve tetkikleri sonrasında farklı bir tanı konması, ek hastalıklarının ortaya çıkması ya da bir komplikasyon gelişmesi halinde, hasta ve ailesi bilgilendirilir.

Kalite ve konfor odaklı olanaklarımız

  • Tanı ve tedavi planının (MSO) oluşturulması
  • Randevu oluşumu ve seyahat planlarının yapılması
  • Ekibimiz tarafından Havalimanında özel karşılama hizmeti
  • Tercüme ve çeviri hizmetleri
  • VIP şehir içi ulaşım
  • Acil telefon ulaşımı (24 saat)
  • Otel ve konaklama işlemlerinin organizasyonu

Randevu Al

En kısa sürede size dönüş yapacağız.