Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu

Bel Kayması Skolyoz

Merhabalar, ben Figen.

Onsekiz yaşında geçirdiğim trafik kazasında ilk başta hiç bir şikayetim olmamasına rağmen, ilerleyen yıllarda, birkaç yıl içinde özellikle ilk ve ikinci doğumdan sonra, bel ağrılarım çok arttı. İstanbul’da gittiğim gerek özel gerek üniversitede pek çok doktor bel fıtığı olduğunu söyleyip geçici tedaviler (korse ilaç, fizik tedavi gibi) verdiler. Yaşamımın çok kıymetli 30 yılını, çok enerjik ve hareketli olmama rağmen, ağrılar içinde kalitesiz bir şekilde sürdürdüm.

Gençliğimin ve anneliğimin keyfini çıkaramadım. Biraz iş yapsam (yarım saat- 1 saat kadar yemek , mutfak işi gibi basit işler ) hemen biraz uzanmak ihtiyacı duyuyordum. Zaman zaman ise hiç hareket edemez hale gelip ilaçlarla günlerce ağrıdan yatıyordum.

30 yılım bel ağrılarına feda olmuş meğerse. Erkan hocam bana Hızır gibi yetişti. Öncelikle beni çok çok dikkatle dinledi, ilgilendi ve muayene etti. MR ve röntgenlerden sonra teşhisini koydu. Belde 3. ve 4. omurlarda kayma vardı. Daha sonra aramızdaki konuşmalarda espri yaptığımız altı tane bonus dediğimiz fıtık da vardı. Erkan hocam beni gerçekten dinleyen, anlayan ve herşeyi detayları ile anlatan tek kişiydi. Ona, bilgisine çok inadım ve güvendim.

Erkan hocamın büyük tecrübesi, bilgisi, ve ellerinin tılsımıyla başarıyla 6 saat süren bir operasyonla 8 yıldır yaşama tekrar döndüm. Ameliyattan hemen çok kısa süre sonra tüm ağrılarım geçmişti.

Bundan sonra bırakın ev işlerini daha neler neler yapar oldum. Tekrar korkmadan dansedebildim, yurtiçi ve yurtdışı uzun seyahatlere gittim. Torunlarımı büyüttüm, kucağıma aldım, parklarda peşlerinden koşturdum hatta. Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum. Hocam ellerin dert görmesin benim gibi daha nice hastalara şifa versin.

Sizi çok seviyorummm.

Randevu Al

En kısa sürede size dönüş yapacağız.